KHAS'da Spor

Kadir Has Üniversitesi, sporun birçok branşında faaliyet göstermektedir. Üniversitemizdeki spor çalışmaları öğrencilerin, beceri ve yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediği gibi kaliteli zaman geçirmelerini, eğitim-öğretim ve kültürel faaliyetleri dışındaki fiziksel yeteneklerini geliştirip, beden sağlığı gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlar. Aynı zamanda spor takımlarımız üniversitemizi, farklı branşlarda Üniversite Sporları Federasyonu’nun müsabakalarında bizleri temsil etmektedirler. Şampiyonalarda başarılı olan ve Türkiye derecesine giren takımlarımız, EUSA Avrupa Oyunlarına da gitme başarısı göstermektedirler.

Spor çalışmaları üniversitemizde, branşlarında uzman antrenörler tarafından farklı alanlarda gerçekleştirilir:

  • Üniversite takımları çalışmaları
  • Bireysel çalışmalar
  • Üniversitelerarası organizasyonlar
  • Kampüs içi spor organizasyonları
  • Yurtdışı organizasyonlar
  • Sporcuların ve sedanter öğrencilerin fiziksel ve mental gelişimlerine yönelik özel çalışmalar

Takımların oluşturulması, spor organizasyonlarına katılma ve organizasyon düzenleme konusunda üniversitemiz gerekli altyapı ve teknik donanıma sahiptir. Bu altyapı ve teknik desteklerin dışında en önemli teşvik sportif faaliyetlere katılan öğrencilerimizin başarı derecelerine göre spor bursu ile desteklenmeleridir.

Üniversite spor takımlarında yer alan, ilgili branşta üniversiteyi temsil eden ve Lisans Burs Yönergesinde https://my.khas.edu.tr/uploads/files/mevzuat/lisans-burs-yonergesi6.pdf belirtilen şartları sağlayan sporcu öğrencilerimize farklı oranlarda Sporcu Bursu verilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Aday Öğrenci Sporcu Bursu Başvuru Formu’nu doldurması gerekmektedir. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan ve Milli Sporcuları kapsayan protokol kapsamında 2023–2024 Eğitim ve Öğretim Yılında verilecek olan “Millilik Bursu” Üniversite Burs Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belirlenir ve aday öğrenciye tercih dönemi bitimi öncesinde yazılı bilgi verilir. Millilik Bursunda takım kontenjanlarına göre öncelikli branşlar; kürek, yüzme, eskrim, squash, basketbol, voleybol, tekwando, güreş, karate, judo, yelken, atletizm, kayak, satrançtır. Başvurular Aday Öğrenci Sporcu Bursu Başvuru Formu doldurularak yapılacaktır. Sonuçlar formda belirtilen iletişim adresine iletilecektir.

Son başvuru tarihi: 3 Ağustos 2023

Başvurular Aday Öğrenci Sporcu Bursu Başvuru Formu doldurularak yapılacaktır. Sonuçlar tercih tarihinde formda belirtilen iletişim adresine iletilecektir.

Spor Salonu randevu talebi için (Akademik / İdari) tıklayınız

Spor Salonu randevu talebi için (Öğrenci) tıklayınız

Spor Salonu randevu talebi için (Mezun Öğrenci) tıklayınız

Spor Takımlarında Derece Elde Ettiğine Dair formu doldurmak için tıklayınız

Spor Takımlarında Görev Yaptığına Dair formu doldurmak için tıklayınız

Spor Takımları 2023-2024 Takım Sporcu Seçme Takvimitıklayınız